Anasayfaİletişim
Reeder Teknoloji halka arzında FAVÖK ve net kâr taahhüdü!

Reeder Teknoloji halka arzında FAVÖK ve net kâr taahhüdü!

Kategori Halka Arz Haberler
September 12, 2023
1 dk okuma süresi

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay alan Reeder Teknoloji, daha önce pek rastlanılmayan taahhütlerde bulundu. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcıların bilmesi gereken FAVÖK ve net kâr taahhütleri hakkında detaylar haberimizde!

SPK, Türkiye’nin yerli teknoloji firması Reeder Teknoloji’nin halka arzına onay verdi. Şirket, 13-14-15 Eylül tarihlerinde, hisse başı 9,30 TL’den halka arz edilecek. Reeder Teknoloji halka arzında toplam 215.000.000 lot satışa sunulacak. Yaklaşık 2 milyar TL’lik halka arz büyüklüğü olan Reeder Teknoloji, yatırımcılara verdiği taahhütle de dikkat çekiyor.

Diğer halka arzlarda bilindiği üzere, fiili dolaşımdaki pay miktarını artırmaya yol açacak satış yapılmayacağına dair taahhütleri defalarca gördük. Birçok şirket, 1 yıl ya da 6 ay boyunca bu taahhüdü veriyor. Reeder Teknoloji halka arzında bunun yanı sıra FAVÖK ve net kâr taahhüdü de yer alıyor.

Şirketin SPK onaylı izahnamesinde, yer alan taahhütler ise şu şekilde:

Şirket, 1 yıl boyunca bedelli/bedelsiz sermaye artırımı yapmayacak ve dolaşımdaki pay miktarını artıracak satış gerçekleştirmeyecektir.

Ortaklar, 1 yıl boyunca pay satışı gerçekleştirmeyecektir.

2023 yılı sonunda, FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr) 909.956.344 TL, net kâr ise 728.513.380 TL‘nin altında kalırsa yatırımcılara ek pay dağıtılacak.

2024 yılı sonunda FAVÖK 1.767.862.835 TL‘nin altında kalırsa yatırımcılara ek pay dağıtılacak.


Tags

reederfavökborsataahhüthissereedr

Share


Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media