SASA yatırımcısı memnun olmadı!

Borsa İstanbul'un yıldız şirketlerinden olan SASA Polyester, 2023 yılı 1. Çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirketin bilançosunda kâr düşüşü yatırımcıyı memnun etmedi. SASA yatırımcıları, bilanço hakkında düşüncelerini sosyal medyada dile getirdi.

SASA yatırımcısı memnun olmadı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

SASA’nın 2023 yılı ilk 3 aylık bilançosu açıklandı. Şirketin brüt kâr ve FAVÖK’ünde, geçen yılın aynı dönemine göre düşüş gözlendi. Öte yandan yine aynı döneme kıyasla borçlar ise arttı.

SASA Polyester’in brüt kârı geçen yıl 2 milyarın üzerinde açıklanırken bu yılın aynı döneminde 989 milyon açıklandı. Öte yandan şirketin esas faaliyet kârında da ciddi düşüş gözlendi. 2022/3 döneminde 1.679.350 TL esas faaliyet kârı açıklayan şirket, 2023/3 döneminde ise bu kalemi 461.747 TL şeklinde duyuruldu.

SASA’nın net borcunda %28 artış ve finansal borçlarında da %30 artış görüldü. Şirketin net dönem kârı %7, satışları %14 yükseldi.

Ancak gelen bu bilanço yatırımcıyı memnun etmedi. SASA yatırımcıları, bilanço hakkında görüşlerini sosyal medyadan dile getirdi. Ayrıca şirket payları bilançonun açıklandığı tarih olan 5 Mayıs’ta seansa yaklaşık %2 düşüşle başladı.

Bakmadan Geçme