Anasayfaİletişim
Sert düşen Penta’dan yeni iş anlaşması!

Sert düşen Penta’dan yeni iş anlaşması!

Kategori Halka Arz Haberler
April 25, 2023
1 dk okuma süresi

2022 yılının son çeyreğinde %800 oranında bedelsiz sermaye artırımına giden ve daha sonrasında sert düşüş gösteren Penta Teknoloji, yeni iş anlaşması duyurdu. Şirket, söz konusu iş anlaşmasına ilişkin duyuruyu Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıkladı. İşte detaylar!

Son 12 ayda 86,55 TL fiyatı gördükten sonra tarihi zirvelerden adeta çakılan Penta Teknoloji, yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor. 2022 Ekim ayında bedelsiz sermaye artırımına giden ve sonrasında %80’in üzerinde düşüş gösteren PENTA’da bu düşüş ise sürüyor.

Şirket paylarında düşüş devam ederken yatırımcıların şirketten beklediği gelişme, yeni iş anlaşması ile oldu. Penta Teknoloji, 25 Nisan tarihinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir duyuruda bulundu.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

Şirketten yapılan açıklamada, dünyanın önemli sunucu üreticilerinden xFusion Digital Technologies adlı şirketin yetkili dağıtıcı olunduğu duyuruldu.

PENTA yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Penta Teknoloji, dünyanın önemli sunucu üreticilerinden xFusion Digital Technologies Co., Ltd. firmasına ait xFusion markasının yetkili dağıtıcısı oldu. Bu adımla Intel sunucu pazarındaki payını büyüten Penta Teknoloji, xFusion aracılığıyla iş ortaklarına ve kullanıcılara enerji tasarruflu bilgi işlem ağ çözümleri ve yüksek seviyede güvenli veri depolama imkanı sağlayacak.”


Tags

pentahissehalkaarzhalkarzborsapentateknoloji

Share


Benzer Haberler

Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
Halka Arz Haberler
Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
November 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media