Anasayfaİletişim

SPK’dan 2 halka arz ve 1 bedelli onayı geldi!

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
August 09, 2023
1 min read
SPK’dan 2 halka arz ve 1 bedelli onayı geldi!

Sermaye Piyasası Kurulu, 9 Ağustos 2023 tarihinde haftalık bülten yayımladı. Yayımlanan bültende 2 şirket halka arz, 1 şirket ise sermaye artırımına onay aldı. Halka arz onayı alan şirketler Enerya Enerji ve Baydöner oldu. Galatasaray ise bedelli sermaye artırımı için onay aldı.

SPK, bu haftaki bültende 3 şirkete onay verdi. 2 şirket halka arz ve 1 şirket ise bedelli sermaye artırımı onay aldı. Halka arz için onay alan şirketlerin ayrıntıları şu şekilde:

Enerya Enerji, 39.000.000 adet payı halka arza konu edecek. Şirketin hisse fiyatı 88,76 TL olarak belirlendi. Halka açıklık oranı %26,90 olacak ve halka arz büyüklüğü ise 3.461.640.000 TL olarak hesaplandı. Halka arz sürecinde benimsenen dağıtım yöntemi ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım şeklinde olacak.

Baydöner’in halka arzında ise toplam 18.000.00 lot satışa sunulacak. Şirketin halka arz fiyatı ise 21 TL olarak açıklandı. Baydöner halka arzında da dağıtım şekli bireysel yatırımcılara eşit olacak. Öte yandan şirketin işlem kodunun BYDNR olması bekleniyor. Baydöner’in halka arz sonrası fiili dolaşımı %21,43 şeklinde gerçekleşecek.

Her iki şirketin talep toplama tarihleri açıklandığında ve katılım endeksi durumu netleştiğinde, mobil uygulamalarımız üzerinden anlık bildirim gönderilecektir.

GALATASARAY BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI DETAYLAR!

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. de SPK’dan bedelli sermaye artırımı için onay aldı. Şirket, 540.000.000 TL olan mevcut sermayesini, %100 bedelli sermaye artırımı ile birlikte 1.080.000.000 TL’ye yükseltecek. Bu sermaye artırımında rüçhan hakkı kullandırma fiyatı ise 1 TL olacak. Bedelli sermaye artırımı için tarihler belli olduğunda mobil uygulamalarımızdan anlık bildirim gönderilecektir.


Tags

eneryabaydönergalatasaraygsraybydnrhissehalkaarzborsa

Share


Önceki
Baydöner (BYDNR) halka arz ne zaman, kaç lot verir?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

DMR Unlu Mamuller (Simit Sarayı) halka arz sonuçları! DMRGD kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görecek?
September 22, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media