Anasayfaİletişim
SPK'ya başvurdu! %200 bedelsiz geliyor!

SPK'ya başvurdu! %200 bedelsiz geliyor!

YazarHalka Arz Takvimi
November 06, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK), %200 bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Sermaye Piyasası Kurulu‘na bir şirketten daha bedelsiz sermaye artırımı başvurusu geldi. Borsanın önde gelen hizmet sektörü firmalarından MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (MPARK) %200 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı.

Şirket bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte, 5.740.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 208.037.202 TL olan sermayesini 624.111.606 TL‘ye çıkaracak.

İç kaynaklardan karşılanacak olan bedelsiz sermaye artırımının tamamında emisyon primi kullanılacak. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, şu ifadelere yer verdi:

“Şirketimizin 5.740.000.000-TL (beşmilyaryediyüzkırkmilyon Türk Lirası) tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 208.037.202-TL(ikiyüzsekizmilyonotuzyedibinikiyüziki)‘lik çıkarılmış sermayesinin, tamamı “Hisse Senedi İhraç Primleri” hesabında bulunan tutarlardan karşılanmak suretiyle 624.111.606-TL (altıyüzyirmidörtmilyonyüzonbirbinaltıyüzaltı)‘ye yükseltilmesine ilişkin olarak ihraç edilen 416.074.404-TL (dörtyüzonaltımilyonyetmişdörtbindörtyüzdört Türk Lirası) itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Şirketimiz Esas Sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 8. maddesinin tadiline uygunluk görüşü verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na 03.11.2023 tarihinde başvuru yapılmıştır.”


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

mparkbedelsizborsahisse

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media