Anasayfaİletişim
Tam 130 Milyon Euro bedelli rekor satış açıklandı!

Tam 130 Milyon Euro bedelli rekor satış açıklandı!

Kategori Şirket Haberleri
October 16, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un önde gelen şirketi, rekor satışı duyurdu. Tam 130 milyon Euro bedelli sözleşme, yatırımcıları heyecanlandırdı. İşte detaylar!

Otokar, Avrupa ülkesinin açtığı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç alım ihalesine katıldı ve ihaleyi kazandı. Şirket, 23 Kasım 2022 tarihinde teklif verdi ve olumlu sonuçların ardından 18 Ekim 2023 tarihinde sözleşmenin imzalanacağını duyurdu.

Toplam sözleşme bedeli yaklaşık 130 milyon Euro‘yu kapsayan bu anlaşma, 6x6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçların alımı, bakım ekipmanları ve eğitim hizmetlerini içeriyor. Sözleşme, gerekli resmi onaylar alındıktan, teminat mektupları düzenlendikten ve avans ödemeleri yapıldıktan sonra yürürlüğe girecek. Teslimatların 2024 yılının ikinci yarısında başlaması ve 2025 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Bu açıklama, ihaleye teklif verme yetkisine sahip olan Otokar’ın Yönetim Kurulu tarafından 10 Kasım 2017 tarihli kararla alınan bir yetkiye dayanarak yapıldı. Ayrıca, ihale sürecinin olumsuz etkilenmemesi ve şirketin meşru çıkarlarının ve rekabet gücünün korunması amacıyla ihale sonuçlanana kadar bu bilginin açıklanmasının ertelendiği bildirildi. Şirket, ihale süreciyle ilgili ihale makamı tarafından yapılacak bilgilendirmeler nedeniyle gizlilik sağlayamayacağını belirtti.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

otokarotkar

Share


Benzer Haberler

SPK’dan 3 şirketin bedelsiz sermaye artırımına onay!
Halka Arz Haberler
SPK’dan 3 şirketin bedelsiz sermaye artırımına onay!
May 11, 2023
1 min
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media