Anasayfaİletişim
TATEN borsada ne zaman işlem görecek? HALKA ARZ

TATEN borsada ne zaman işlem görecek? HALKA ARZ

Kategori Halka Arz Haberler
August 14, 2023
1 dk okuma süresi

SPK’dan 3 Ağustos tarihinde onay alan Tatlıpınar Enerji’nin halka arz sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından TATEN hisselerinin Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarih merak edilmeye başladı. TATEN borsada ne zaman işleme başlayacak?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 3 Ağustos 2023 tarihinde 3 şirkete halka arz onayı vermişti. Bu şirketlerden biri de Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Tatlıpınar Enerji oldu. Yaptığı Rüzgar Enerjisi Santrali yatırımları ile dikkat çeken şirketlerden Tatlıpınar Enerji’nin halka arzı başarılı bir şekilde tamamlandı.

10-11 Ağustos tarihlerinde talep toplama işlemlerini gerçekleştiren Tatlıpınar Enerji, toplam 70.200.000 lotu, hisse başı 22,50 TL fiyattan halka arza konu etmişti. Şirket, dağıtımda ise bireysel yatırımcılara öncelik vererek katılımı en üst düzeyde tuttu. Lotların tamamının %70’i yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilirken %1’i ise Ağaoğlu Şirketler Grubu çalışanlarına tahsis edildi. Yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara ise %14,5er oranda dağıtım gerçekleştirildi.

Tatlıpınar Enerji’nin halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzına katılan yatırımcı ve dağıtılan lot sayısı detayları ise tablodaki gibi gerçekleşti.

taten halka arz sonu lar

TATEN BORSADA NE ZAMAN İŞLEME BAŞLAYACAK?

Tatlıpınar Enerji’nin halka arz edilen lotlarının, 16, 17 ya da 18 Ağustos’da Borsa İstanbul’da işleme başlaması bekleniyor.

Bu tarih netleştiğinde; sayfanın en altında linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan anlık bildirim gönderilecektir. Gelişmeleri kaçırmamak için uygulamalarımızı indirmeyi unutmayın.


Tags

tatentatlıpınarenerjiborsahissehalkaarztatenişlemtarihi

Share


Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media