Anasayfaİletişim
Tüpraş’ın net dönem kârı %50 arttı! İşte bilanço detayları!

Tüpraş’ın net dönem kârı %50 arttı! İşte bilanço detayları!

YazarHalka Arz Takvimi
October 25, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un güçlü şirketlerinden biri olan TÜPRAŞ - Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş., 2023 yılının 9 aylık finansal verilerini paylaştı. Şirketin bilançosunda net dönem kârının %50 artış gösterdiği görüldü.

Borsa İstanbul’un popüler şirketlerinden biri olan TÜPRAŞ, 2023 yılına ait 9 aylık finansal verileri Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarla paylaştı. Açıklanan rakamlar yatırımcıların yüzünü güldürürken, şirketin finansal kalemlerin iyileşme olduğu gözlerden kaçmadı.

NET DÖNEM KÂRI %50 ARTTI

2022 yılının aynı dönemine göre net dönem kârında artış görülen şirket, geçen yılın 9 ayında 23,45 milyar TL olan net dönem kârını bu yılın ilk 9 ayında 35,27 milyar TL şeklinde duyurdu.

ESAS FAALİYET KÂRI DA YÜKSELDİ

TÜPRAŞ’ın dikkat çeken kalemlerinden biri de esas faaliyet kârı oldu. Geçen yılın aynı döneminde 29,32 milyar TL esas faaliyet kârına sahip olan şirket, bu yıl ise esas faaliyet kârını 46,48 milyar TL şeklinde açıkladı.

FİNANSAL BORÇ %8 AZALDI

TÜPRAŞ’ın finansal borçlarında da iyileşme görüldü. 2023 yılının 6 aylık döneminde 36,31 milyar TL finansal borcu bulunan şirket, 9 aylık bilançoda bu rakamı 33,35 milyar TL şeklinde duyurdu.

ÖZKAYNAKLAR %6 BÜYÜDÜ

TÜPRAŞ’ın açıkladığı bilançoda dikkat çeken rakamlardan biri de özkaynaklar oldu. Şirketin 2023/6 bilançosunda 67,77 milyar TL olan özkaynakları, 71,85 milyar TL şeklinde açıklandı. Özkaynaklar %6 oranında artış gösterdi.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

tuprastuprshisseborsahalkaarz

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media