Tureks Turunç (MARBL) borsa işlem tarihi belli oldu!

27 Ekim tarihinde SPK'dan onay almasının ardından halka arz edilen Tureks Turunç Madencilik (MARBL…

Tureks Turunç (MARBL) borsa işlem tarihi belli oldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

27 Ekim tarihinde SPK’dan onay almasının ardından halka arz edilen Tureks Turunç Madencilik (MARBL), gün içerisinde de halka arz sonuçlarını açıklamıştı. Şirketin halka arzında 2.815.907 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.

MARBL halka arzına katılan yatırımcılara, en fazla 22-23 lot dağıtıldı. Halka arz sonuçlarının da açıklanmasının ardından şirketin halka arz edilen paylarının Borsa İstanbul’da ne zaman işleme başlayacağı merak konusu olmuştu. Yatırımcıların merakla araştırdığı soru yanıtını buldu ve MARBL borsa işlem tarihi şirket tarafından açıklandı.

MARBL payları 8 Kasım 2023 Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işleme başlayacak. Şirketten yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş.‘nin (Şirket) 58.976.404 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 228.600.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 08/11/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 10,97 TL/pay fiyat, “MARBL.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme