Anasayfaİletişim
Yarın hisse sayınız 3,5 katına çıkacak!

Yarın hisse sayınız 3,5 katına çıkacak!

YazarHalka Arz Takvimi
November 01, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden Sun Tekstil yatırımcıları, bu haberimiz size. Yarın hisse sayınız 3,5 katına çıkacak. İşte detaylar!

100.000TL Sanal Para ile Borsayı Deneyin, Risk Almadan Deneme Hesabı ile Borsa İşlemlerini Keşfedin!

Sermaye Piyasası Kurulu, 27 Ekim 2023 tarihinde 3 şirkete sermaye artırımı için onay vermişti. Bu şirketlerden biri de bedelsiz sermaye artırımı için onay alan Sun Tekstil (SUNTK) oldu. Şirket, bedelsiz sermaye artırımı tarihini de yatırımcılara duyurdu. 2 Kasım 2023 Perşembe günü SUNTK yatırımcılarının portföylerinde bulunan hisse sayısına +%250 oranında hisse eklenecek. Dolayısıyla hisse sayısı 3,5 katına çıkacak. Ancak, SUNTK hisselerinde fiyatlar da aynı oranda aşağı yönlü güncellenecek.

SPK‘dan bedelsiz sermaye artırımı için onay alan SUNTK, 135.600.000 TL olan sermayesini %250 bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte 474.600.000 TL‘ye yükseltecek. Şirketin sermaye artırımının tamamı, emisyon priminden karşılanacak.

100 HİSSE 350 OLACAK

Portföyünde SUNTK hissesi olan yatırımcıların hisse adetlerine %250 oranında hisse senedi eklenecek. Örneğin; 100 SUNTK hissesi olan bir yatırımcının hisse sayısı 2 Kasım 2023 tarihinde 350‘ye yükselecek.

HİSSE FİYATI GÜNCELLENECEK

1 Kasım 2023 saat 16.30 itibariyle 70 TL‘lerden işlem gören SUNTK hissesinde, 2 Kasım tarihinde fiyat güncellemesi olacak. Şirketin hisse fiyatı da 3,5’a bölünecek.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

suntkbedelsizborsahalkaarzhisse

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
Şirket Haberleri
Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
November 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media