Anasayfaİletişim
Yeni halka arz 3 şirketin hissesi, halka arz fiyatına kadar düştü!

Yeni halka arz 3 şirketin hissesi, halka arz fiyatına kadar düştü!

Kategori Halka Arz Haberler
May 11, 2023
1 dk okuma süresi

Yakın zamanda halka arz olan şirketlerden Akfen Yenilenebilir Enerji, CW Enerji ve Büyük Şefler Gıda’nın hisseleri halka arz fiyatına kadar geriledi!

Borsa İstanbul’daki düşüş, yeni halka arzları da derinden etkiliyor. Yakın zamanda halka arz olan şirketlerin hisseleri de tavan serisini erken bozmaya hatta ilk günlerde taban yapmaya başladı.

AKFYE’DE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR!

Akfen Yenilenebilir Enerji, halka arzın ardından %100’ün üzerinde yükseliş göstermiş ve 9,80 TL fiyattan halka arz olan şirket payları, 23,78 TL’ye kadar yükselmişti. 10 Mart 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işleme başlayan şirket hisseleri, 11 Mayıs’ta halka arz fiyatına kadar geri döndü. AKFYE payları, sabah saatlerinde 9,81 TL fiyatı gördü.

CW ENERJİ 3. GÜN TABAN OLDU!

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden biri olan CW Enerji de 5 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. CWENE, üçüncü işlem günü olan 9 Mayıs Salı günü tavan serisini bozdu ve seansın kapanma saatlerinde taban oldu. Hissedeki düşüş 10 Mayıs’ta da sürdü. Halka arz fiyatı 108,6 TL olan CWENE payları, 109 TL’ye kadar geriledi. Hisse en yüksek ise halka arzından 144,40 TL’yi görmüştü.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

BIGCH 2. İŞLEM GÜNÜNDE TABANA YÜRÜDÜ!

Geçtiğimiz hafta halka arzda talep toplama işlemlerini tamamlayan Büyük Şefler Gıda’nın payları (BIGCH), 10 Mayıs Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirketin hisseleri, ilk işlem gününde de gelen satışların ardından tavan bozmuş ancak daha sonra yeniden tavan fiyata kilitlenmişti.

11 Mayıs’ta 2. işlem gününe başlayan BIGCH payları, sabah saatlerinde gelen satışın ardından devre kesti. Şirketin hisseleri, halka arz fiyatı olan 22,28 TL’ye kadar geriledi ve taban oldu.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Tags

bigchcwenehalkaarzhisseborsaakfye

Share


Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media