Anasayfaİletişim
Yüzde 0,97’lik bedelsiz sermaye artırımı kararı!

Yüzde 0,97’lik bedelsiz sermaye artırımı kararı!

Kategori Şirket Haberleri
May 25, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un enerji şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş. (GWIND) bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Şirket, söz konusu bedelsiz oranının ise %0,97 olduğunu belirtti. GWIND bedelsiz ne zaman? Galata Wind hisse ne zaman bölünecek?

Borsa İstanbul şirketlerinden gelen bedelsiz sermaye artırımı kararlarına bir şirket daha katıldı. BIST’in enerji şirketlerinden biri olan Galata Wind, 25 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını duyurdu.

Şirketin aldığı bedelsiz oranı ise %1’in altında (%0,97) açıklandı. İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek olan şirket, bu nakti ise geçmiş yıl kârlarından karşılayacak.

Galata Wind’in kayıtlı sermaye tavanı 1.000.000.000 TL (bir milyar Türk lirası) olarak göze çarpıyor. Şirketin mevcut sermayesi ise 534.791.457,65 TL ve bedelsiz onayı alınması halinde ulaşılacak sermaye ise 540.000.000 TL olacak.

gwind bedelsiz


HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.


GWIND NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirket, söz konusu bedelsiz sermaye artırımını, Sermaye Piyasası Kurulu’na iletecek. Kurul’dan onay alınması halinde GWIND hissesinde bedelsiz bölünme gerçekleşecek. Galata Wind’in 2023 yılı ikinci yarısında bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi bekleniyor.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

gwindgalatawindhissebedelsizborsahalkaarz

Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media