Anasayfaİletişim
Yüzde 1200 bedelsiz için SPK'dan 6 aydır onay bekliyor!

Yüzde 1200 bedelsiz için SPK'dan 6 aydır onay bekliyor!

Kategori Şirket Haberleri
October 09, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un önde gelen şirketlerinden Mia Teknoloji, Mart ayından bu yana bedelsiz sermaye artırımı için SPK’dan onay bekliyor. Şirket, 14 Mart 2023 tarihinde aldığı kararla %1200 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Aradan 6 aya yakın bir zaman geçmesine rağmen Sermaye Piyasası Kurulu MIATK bedelsizine halen onay vermedi.

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketlerden Mia Teknoloji, son zamanlarda yükselişi ve yükselişin ardından gelen tedbirlerle gündemde. Son 6 ayda yatırımcılarına hatırı sayılır oranda para kazandıran Mia Teknoloji, aynı zamanda bedelsiz sermaye artırımı konusunda da dilden düşmüyor. 14 Mart 2023 tarihinde %1200 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı alan şirket, SPK’ya başvurusunu ilettikten sonra Kurul’dan onay bekleme sürecine geçti. Ancak bu süreç, halen tamamlanmadı. O tarihten bu yana birçok şirkete bedelli-bedelsiz sermaye artırımı onayı gelirken SPK, Mia Teknoloji’nin rekor oranda bedelsizine henüz onay vermedi.

WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

Şirket, 150.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanını aşarak, 38.000.000 TL olan mevcut sermayesini 494.000.000 TL‘ye yükseltmek istiyor.

SPK’dan gelecek olan onayın uzaması, geçtiğimiz günlerde spekülasyonları da beraberinde getirmişti. Sosyal medyada, Mia Teknoloji’nin bedelsiz sermaye artırımından vazgeçtiği iddia edilmişti. Ancak şirketten yapılan açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığı ve bedelsiz sermaye artırımının SPK’dan onay beklediği ifade edilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MİA TEKNOLOJİ’DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA!

MİA TEKNOLOJİ HİSSE CEZASI NE ZAMAN BİTİYOR?


Tags

miatkmiateknolojiborsahisse

Share


Benzer Haberler

Yeni halka arz şirketten 44.850.000 TL'lik yatırım!
Şirket Haberleri
Yeni halka arz şirketten 44.850.000 TL'lik yatırım!
December 01, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media