Anasayfaİletişim
Zarardan kâra dönen şirketin hisseleri yükselişte!

Zarardan kâra dönen şirketin hisseleri yükselişte!

YazarHalka Arz Takvimi
November 12, 2023
1 dk okuma süresi

2023 yılının 9 aylık bilançosunu açıklayan şirket, zarardan kâra döndü. Şirketin hisseleri yükselişe geçerek, 10 Kasım Cuma gününü tavan fiyattan kapattı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Borsa İstanbul’da işlem gören şirket, finansal tablo açıklamalarına devam ediyor. 10 Kasım Cuma günü gece saatlerinde bilanço açıklayan şirketlerden biri de Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş. (BANVT) oldu. Şirketin bilançosunda dikkat çeken nokta, çeyreklik dönemlerde zarardan kâra dönüldüğü oldu. Gelen bilanço şirketin Borsa İstanbul’daki hisselerini yükseltti, BANVT günü tavan fiyattan kapattı.

11,85 MİLYAR TL CİRO YAPTI

Banvit, 2023 yılını 9 ayında yaklaşık 12 milyar TL ciro yaptı. Şirket, 2022 yılının 9 ayında ise 7,82 milyar TL ciro elde etmişti. Banvit’in cirosu geçen yılın aynı dönemine göre %51 oranında arttı.

237,15 MİLYON TL KÂR ETTİ

2023 yılının 1. ve 2. çeyreğinde zarar eden Banvit, 3. çeyrekte ise kâr açıkladı. Son çeyrekte gelen bu net kâr, şirketin 9 aylık bilançosuna da kâr olarak yansıdı. 2023 yılının ilk 2 çeyreğinde 143 milyonun üzerinde zarar eden şirket, son çeyrekte gelen 380 milyon TL’nin üzerinde kârla, 9 aylıktaki kârını 237,15 milyon TL şeklinde açıkladı.

ÇEYREKLİKTE ZARARDAN KÂRA DÖNDÜ!

Banvit, uzun zamandır devam eden çeyreklik zararını kâra çevirdi. Şirket, bundan önceki son 4 çeyrekte de zarar açıklamıştı. 2023/9 bilançosunda kâr eden BANVT, bu durumu hisselerine de yansıttı. Banvit’in Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri, 10 Kasım Cuma gününü tavan fiyattan kapattı.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

banvtborsahissehalkarzbanvit

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media