20 milyonluk tahtada, 17 milyon lot el değiştirdi!

Borsa İstanbul'da 24 Mart tarihinde işlem görmeye başlayan Eksun Gıda'nın hisseleri, 4 Nisan tarihinde tavan serisini bozarak taban oldu. Şirketin yatırımcıları ise taban fiyattan satış emri girmeye devam ediyor. EKSUN düşüş sürer mi?

20 milyonluk tahtada, 17 milyon lot el değiştirdi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eksun Gıda, halka arzın ardından 24 Mart 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işleme başlamıştı. Şirketin halka arz fiyatı 48,90 TL olarak belirlenmiş ve halka arza bireysel yatırımcılardan yoğun ilgi gelmişti. EKSUN halka arzına 1 milyon 200 binin üzerinde yatırımcı talep göndermiş ve bu rakam da bir halka arz için tüm zamanların rekoru olarak kayda geçmişti.

Halka arz edilen 20.042.502 adet nominal değerli payın %57’sine denk gelen 11.424.226 adet hisse senedi yurtiçi bireysel yatırımcılara yapılacak satışlar için ayrılmıştı. Şirketin halka arzına katılan 1 milyon 200 binin üzerindeki yatırımcıya en fazla 10 lot dağıtıldı.

EKSUN payları, 7. işlem günü olan 3 Nisan tarihinde tavan açma serisini bozmuştu. Ancak hisseye gelen talep, EKSUN paylarının yeniden tavan olmasını sağlamıştı. EKSUN, 4 Nisan tarihinde ise en yüksek 98,100 TL fiyatı gördü. Ancak ardından gelen yüksek satış, hissenin devre kesmesine yol açtı.

EKSUN payları, 4 Nisan tarihli seansın ilk saatinde devre kesmesinin ardından ise devrenin açılması ile kısa sürede taban oldu. Hisse, senedi, saat 16.13 itibariyle taban fiyatı olan 85,65 TL’yi koruyor. Aynı saate kadar el değiştiren lot sayısı ise 17 milyona yaklaştı!

EKSUN DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?

Eksun Gıda’nın payları, dün el değiştirdi. Yatırımcıların 5 Nisan tarihli seansta nasıl bir tavır göstereceği merakla bekleniyor. Hissedarların düşüşün devamı konusunda endişesi sürerken yatırım yapmak isteyenler ise yatay seyri bekliyor.

Not: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir.

Bakmadan Geçme