7 günde yüzde 91 yükselen hisse bugün taban!

Borsa İstanbul pay piyasasının gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden Trend GMYO (TDGYO), 7 seansta yüzde 91 kazandırdı. Hisse 20 Şubat 2024 tarihli seansı taban fiyattan kapattı. İşte TDGYO hisselerinde yaşananlar!

7 günde yüzde 91 yükselen hisse bugün taban!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da payları işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olan Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin hisseleri, kısa zamandaki sert yükselişine bugün taban fiyatla son verdi. Hissedeki sert yükseliş TDGYO yatırımcılarına sadece 7 seansta yüksek oranda getiri sağlamıştı. 20 Şubat tarihinde gelen yüklü satış sonrasında TDGYO payları taban fiyattan kapanış yaptı.

7 SEANSTA %91 YÜKSELİŞ!

TDGYO hisseleri, 9 Şubat 2024 tarihli seansı 8,30 TL’den kapatmıştı. Daha sonraki seansların tamamında yükseliş kaydeden TDGYO payları, 20 Şubat 2024 tarihli seansta da 15,90 TL’ye kadar yükselmişti. Ancak gün içerisinde gelen yüklü satış sonrasında hisse günü taban fiyattan kapattı. TDGYO’da kapanış fiyatı ise 13,07 TL şeklinde gerçekleşti.

7 günde yüzde 91 yükselen hisse bugün taban!

HİSSEDE ALICI VE SATICI DURUMU!

Trend GMYO’nun Borsa İstanbul’da alıcı ve satıcılar adeta yarıştı. Ziraat Yatırım üzerinden 758 binin üzerinde alım geldi. Alıcılar tarafında diğer aracı kurumlar ise 470 binin üzerinde lot ile Garanti, 362 binin üzerine lot ile İş Yatırım, 316 bin lotun üzerine alım ile Yapıkredi geldi. En yüksek satış ise Vakıf Yatırım aracılığı ile yapıldı. Bu kurum üzerinden 1,2 milyon lottan fazla TDGYO satıldı. Gedik 444 bin lotun üzerinde satış ile ikinci sırada yer alırken, 352 binin üzerinde lot satışı ile de Phillip Capital üçüncü sırada yer aldı.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme