7 günlük halka arz hisseye 1 ay yasak!

Borsa İstanbul'un yeni halka arz şirketlerinden Alves Kablo (ALVES) payları, Borsa İstanbul tarafından tedbir kapsamına alındı. Hisse, borsada toplam 7 seansı geride bıraktı. ALVES paylarında 1 ay boyunca kredili işlem yasak olacak.

7 günlük halka arz hisseye 1 ay yasak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul'un yeni halka arz şirketlerinden Alves Kablo, 29 Şubat 2024 tarihinde borsada işleme başlamıştı. Hisse, o tarihin ardından borsada toplam 7 seans işlem gördü. ALVES paylarına 7. seansın ardından tedbir getirildi. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, ALVES ile birlikte KIMMR ve VKING hisselerinde de 11 Mart 2024 seans sonuna kadar kredili işlemlerin yasaklandığı belirtildi.

Borsa İstanbul, söz konusu kararla ilgili açıklamada, "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ALVES.E, KIMMR.E ve VKING.E payları 11/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder." ifadelerine yer verdi.

7 SEANSTA %94 YÜKSELDİ!

Alves Kablo'nun halka arz edilen payları, 29 Şubat 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Halka arz fiyatı 19,45 TL olan ALVES, 7 seansta %94 yükseliş gösterdi. İşlem gördüğü her günü tavan fiyattan kapatan hisse, 8 Mart 2024 tarihli seansı ise 37,80 TL'den kapattı.

7 günlük halka arz hisseye 1 ay yasak!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme