Altınay brüt takas ne zaman bitiyor?

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden Altınay Savunma Teknolojileri (ALTNY) hisselerine brüt takas getirildi. ALTNY cezası ne zaman bitiyor?

Altınay brüt takas ne zaman bitiyor?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem görmeye başlayan Altınay Savunma Teknolojileri, BIST'in radarına takıldı. Borsa İstanbul, 3 Haziran 2024 tarihinde yaptığı açıklamada ALTNY hisselerine brüt takas tedbirinin getirildiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada,

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ALTNY.E payında 04/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

ifadelerine yer verildi.

ALTINAY BRÜT TAKAS NE ZAMAN BİTİYOR?

Altınay brüt takas 3 Temmuz seans kapanışının ardından sona erecek. ALTNY hisseleri, o tarihe kadar yeni bir tedbir uygulaması gelmemesi durumunda 4 Temmuz seansına tedbirsiz bir şekilde başlayacak.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme