Atakey Patates halka arz sonuçları, kaç lot verdi? ATAKP ne zaman işlem görecek?

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden Atakey Patates'in halka arzında talep toplama işlemleri…

Atakey Patates halka arz sonuçları, kaç lot verdi? ATAKP ne zaman işlem görecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Atakey Patates’in halka arzında talep toplama işlemleri tamamlandı. Atakey Patates borsada ne zaman işlem görecek? ATAKP kaç lot düştü, halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 13 Temmuz tarihinde 3 şirketin halka arzını onayladı. Bu şirketlerden biri olan Atakey Patates, talep toplama işlemlerini 19-20-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdi. Şirketin halka arzında işlem kodu ATAKP olarak açıklandı ve halka arz fiyatı ise 39,5 TL şeklinde duyurulmuştu.

Atakey’in halka arzında toplam 28.224.000 lot satışa sunuldu. Bu lotlardan 22.579.200 lot (%80) ise bireysel yatırımcılara tahsis edildi. Şirketin talep toplama işlemlerinin Cuma günü tamamlanmasının ardından merak edilen konu ise halka arz sonuçları ve borsadaki işlem tarihi oldu. Öte yandan yatırımcılar, kaç lot dağıtıldığını merakla araştırıyor.

ATAKEY PATATES HALKA ARZ SONUÇLARI

Atakey Patates’in halka arz sonuçları açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Şirket”) paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 19-20-21 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

Şirket’in 1 TL nominal değerli pay için 39,50 TL fiyat ile halka arz edilen, 28.224.000 TL nominal değerli paylarının satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 1.114.848.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Halka arzda, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a tahsis edilen payların 3,86 katı ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar’a tahsis edilen payların 9,40 katı talep toplanmıştır.

Böylece, halka arzda planlanan tahsisatın toplam 4,97 katı talep toplanmıştır. Halka arz sonucunda, 1.665.366 adedi Yurt İçi Bireysel Yatırımcı olmak üzere, toplam 1.665.576 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmiştir.

Halka arza ilişkin planlanan tahsisat, yatırımcılardan toplanan talep ve gerçekleşen dağıtım bilgisi, aşağıdaki tabloda sunulmaktadır.”

Haber
ATAKEY PATATES HALKA ARZ SONUÇLARI

ATAKEY PATATES KAÇ LOT DÜŞTÜ?

Açıklanan sonuçlara göre, Atakey Patates halka arzına katılan bireysel yatırımcılara, 13-14 lot dağıtıldığı tahmin ediliyor.

ATAKEY PATATES NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Atakey’in borsada 26-27-28 Temmuz tarihlerinden birinde Borsa İstanbul’da işleme başlaması bekleniyor. Yine bu tarih de netleştiğinde uygulamalarımız aracılğı ile haberdar olabilirsiniz.

GELİŞMELERİ KAÇIRMAMAK İÇİN UYGULAMALARIMIZI CİHAZINIZA KURMAYI UNUTMAYIN!

Bakmadan Geçme