Barem Ambalaj (BARMA) ne zaman bölünecek, bedelsiz ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 23 Şubat 2023 tarihinde Barem Ambalaj'ın bedelsiz sermaye artırımını onayladı. BARMA ne zaman bölünecek?

Barem Ambalaj (BARMA) ne zaman bölünecek, bedelsiz ne zaman?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 23 Şubat 2023 tarihinde Barem Ambalaj’ın bedelsiz sermaye artırımını onayladı. Peki, BARMA payları ne zaman bölünecek? BARMA bedelsiz ne zaman?

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., 5 Aralık 2022 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararı ile bedelsiz sermaye artırımına gidileceğini duyurmuştu. Şirketin aldığı karar, SPK’dan da olumlu karşılandı ve bedelsiz sermaye artırımına onay verildi.

Barem Ambalaj’ın %400 oranında gerçekleştirilecek olan bedelsiz sermaye artırımı, 23 Şubat 2023 tarihli SPK bülteninde onaylandı. Gelen bu onay kararının ardından yatırımcılar ise bedelsizin ne zaman olacağını araştırıyor.

BARMA kodu ile işlem gören şirketin kayıtlı sermaye tavanı 200.000.000 TL ve mevcut sermayesi ise 52.500.000 TL. Şirket, bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte %400’lük bir artışa gidecek ve sermayesini 262.500.000 TL’ye çıkaracak. Pay sahipleri ise aynı oranda bedelsiz pay alacak.

BARMA NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirket, SPK’dan gelen onayın ardından bölünme tarihini KAP üzerinden duyuracak. Gelişmeler oldukça mobil uygulamalarımız aracılığı ile duyurulacaktır. Aşağıda bulunan butonlar üzerinden Android ya da iOS uygulamalarımızı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Bakmadan Geçme