Borsa düşerken o hisse yükseliyor! Bugün de tavan!

Borsa İstanbul'da baskı devam ederken endekste de düşüş sürüyor. Ancak borsadaki düşüşe aldırmayan…

Borsa düşerken o hisse yükseliyor! Bugün de tavan!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da baskı devam ederken endekste de düşüş sürüyor. Ancak borsadaki düşüşe aldırmayan hisseler de var. İşte detaylar!

BIST 100 endeksi, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin ardından düşüşünü sürdürüyor. Endeksteki düşüş, birçok hisseyi de aşağı çekmeye devam ediyor. Ancak borsadaki düşüşe aldırmayan ve yükselişini sürdüren bazı hisseler de var. Özellikle yeni halka arz olan şirketlerden DOFER, MEKAG ve MHRGY gibi hisselerin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde bedelsiz sermaye artırımı açıklayan Hidropar Hareket Kontrol Merkezi (HKTM) de yükselişe devam eden hisselerden biri olarak dikkat çekti.

Şirket, geçtiğimiz günlerde %200 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı almış ve bu karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu da iletmişti. HKTM hisseleri, bu haberin gelmesinin ardından yükselişe geçen hisselerden biri oldu.

%200 BEDELSİZ PAY DAĞITACAK!

Hidropar, yatırımcılarına %200 oranında bedelsiz pay dağıtımı gerçekleştirecek. Şirket, söz konusu sermaye artırımı içinse, SPK’dan onay bekliyor.

Halka arz ve sermaye artırımlarına ilişkin tüm gelişmeleri mobil uygulamalarımız üzerinden takip edebilirsiniz!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme