Borsa İstanbul'da 2 hisse tedbir kapsamına alındı!

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada 2 hisseye tedbir getirildiği duyuruldu. Hisselerde 16 Şubat 2024 seans sonuna kadar tedbir uygulanacak. İşte detaylar!

Borsa İstanbul'da 2 hisse tedbir kapsamına alındı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da 16 Ocak 2024 tarihli seans sona erdi. Seansın sona ermesinin ardından Borsa İstanbul 2 hisse hakkında tedbir kararı alındığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Borsa İstanbul, ERSU ve SANEL paylarında 16 Şubat 2024 seans sonuna kadar emir paketi tedbiri uygulanacağını belirtti.

Kurum’dan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ERSU.E ve SANEL.E  payları 17/01/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/02/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme