Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!

Borsa İstanbul'da 2 Nisan tarihli seans tamamlandı. Seansın tamamlanmasının ardından açıklamada bulunan Borsa İstanbul, 2 hisseye tedbir getirildiğini duyurdu.

Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında bir seans daha sona erdi. Endeksin düşüşle kapandığı 2 Nisan 2024 tarihli seansın ardından Borsa İstanbul açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Borsa İstanbul, 2 hisseye tedbir getirildiğini belirtti.

Kurum’dan yapılan KAP açıklamasında, Çelebi Hava Servisi (CLEBI) ve Selva Gıda (SELVA) paylarına, 2 Mayıs seans sonuna kadar kredili işlem yasağı getirildiği duyuruldu.

Yapılan KAP açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CLEBI.E ve SELVA.E payları 03/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme