Borsa İstanbul'da 3 hisseye tedbir getirildi!

Borsa İstanbul'da 22 Şubat 2024 tarihli seans tamamlandı. Seans kapanışının ardından 3 hisseye tedbir getirildi. İşte Borsa İstanbul'da tedbir kapsamına alınan hisseler hakkında detaylar!

Borsa İstanbul'da 3 hisseye tedbir getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören 3 hisseye daha tedbir getirildi. 22 Şubat 2024 Perşembe günü seans kapanışının ardından tedbir kapsamına alınan hisseler hakkında açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Borsa İstanbul, 3 hissede kredili işlemin yasaklandığını ve 22 Mart 2024 tarihli seans sonuna kadar tedbirin devam edeceğini belirtti.

Borsa İstanbul’dan yapılan KAP açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKVY.E, CRDFA.E ve KAPLM.E payları 23/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme