Borsa İstanbul'dan 1000 Yatırımlar Holding (BINHO) açıklaması!

Halka arz edilen yeni şirket 1000 Yatırımlar Holding hakkında Borsa İstanbul'dan açıklama geldi…

Borsa İstanbul'dan 1000 Yatırımlar Holding (BINHO) açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz edilen yeni şirket 1000 Yatırımlar Holding hakkında Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz onayı alan 1000 Yatırımlar Holding, 14-15 Kasım tarihlerinde talep toplama işlemlerini tamamlamıştı. Geçtiğimiz gün de halka arz sonuçlarını açıklayan şirket, aynı zamanda Borsa İstanbul’da işleme başlama tarihini de yatırımcılara duyurmuştu. 20 Kasım Pazartesi günü borsada işleme başlayacak olan 1000 Yatırımlar Holding hakkında Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada, “1000 YATIRIMLAR HOL. payları, 20/11/2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Holding ve Yatırım, BIST Mali ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 47.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise %20 olarak dikkate alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Haber


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme