Borsanın popüler enerji şirketi, 4,3 milyar TL ciro açıkladı!

Borsa İstanbul'da son yılların kazandıran ve popüler olan şirketi, bilançosunu açıkladı. 4,3 milyar…

Borsanın popüler enerji şirketi, 4,3 milyar TL ciro açıkladı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da son yılların kazandıran ve popüler olan şirketi, bilançosunu açıkladı. 4,3 milyar TL ciro açıklayan şirket aynı zamanda 693,73 milyon TL de net dönem kârı duyurdu.

Son zamanlarda Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden bilanço açıklamaları gelmeye devam ederken bugün de Smart Güneş Enerji (SMRTG) finansal tablosunu duyuran şirketlerden biri oldu. Halka arzının ardından yüksek oranda primlenen SMRTG, açıkladığı son bilanço ile de adından söz ettireceğe benziyor.

4,3 MİLYAR TL CİRO AÇIKLADI

2023 yılının 9 aylık bilançosunda 4,3 milyar TL satış kaydeden Smart Güneş, geçen yılın aynı döneminde ise 1,18 milyar TL ciro açıklamıştı. Şirket, 2023 yılının 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu %264 oranında artırmayı başardı.

NET DÖNEM KÂRI %405 YÜKSELDİ

2022 yılının 9 aylık bilançosunda 137,5 milyon TL net dönem kârı açıklayan Smart Güneş bu yıl ise ilk 9 ayda 693,73 milyon TL kâr duyurdu. Şirketin, bahsi geçen dönemler arasındaki kâr değişimi ise verilere %405 oranında yansıdı.

ÖZKAYNAKLARI %30 BÜYÜDÜ

Smart Güneş Enerji’nin büyüyen finansal kalemleri arasında özkaynaklar da yer aldı. 2023 yılın 6 ayında 982,87 milyon TL özkaynağı bulunan şirket, bu kalemi de %30 oranında artırarak 1,27 milyar TL’ye yükseltti.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme