Borsanın rekortmeni bedelsiz onayı aldı! 100 hisse 800 olacak!

Borsa İstanbul'da halka arzın ardından rekorlar kıran Alfa Solar Enerji, bedelsiz sermaye artırımı…

Borsanın rekortmeni bedelsiz onayı aldı! 100 hisse 800 olacak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da halka arzın ardından rekorlar kıran Alfa Solar Enerji, bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay aldı. Şirketin bedelsiz oranı ise tam %700 olacak. Bu durumda 100 ALFAS hissesi olan bir yatırımcının, bedelsiz sermaye artırımı sonrası 800 hissesi olacak. İşte detaylar!

SPK, 24 Ağustos 2023 tarihinde 1 şirkete halka arz onayı verdi. Öte yandan 3 şirket de bedelsiz sermaye artırımı için onay aldı. Kurul’dan halka arz onayı alan şirket Ebebek Mağazacılık oldu. Öte yandan 2022 yılının son aylarında halka arz olan Alfa Solar Enerji de bedelsiz sermaye artırımı için SPK’dan onay alan bir şirket oldu.

Alfa Solar Enerji (ALFAS), Kasım 2022’de 58,50 TL fiyatla halka arz edilmişti. O tarihten bu yana hisseleri borsada rekorlar kıran ALFAS, 24 Ağustos tarihli seansı 790 TL’nin üzerinde kapattı. Yatırımcılarını hisselerdeki yükselişi ile mutlu eden şirket bu kez de portföyünde ALFAS hissesi bulunanların hisse adetlerini katlayacak.

Şirket, %700 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek. Mevcut sermayesi 46 milyon TL olan Alfa Solar Enerji’nin bedelsiz sermaye artırımı sermayesi 368 milyon TL’ye yükselecek. Bu durumda, örneğin elinde 100 ALFAS hissesi bulunan yatırımcının da 800 hissesi olacak. Elbette hisse fiyatları da aynı oranda güncellenecek.

ALFAS NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirketin bedelsiz sermaye artırımı işlemini, 4-8 Eylül 2023 haftasında gerçekleştirmesi bekleniyor.

Tarih netleştiğinde sayfanın en altında linkleri bulunan mobil uygulamalarımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bakmadan Geçme