Bu hisse, halka arz fiyatının da altına indi!

18 Mayıs'ta Borsa İstanbul'da işleme başlayan Kayseri Şeker hisseleri, halka arz fiyatının da altına…

Bu hisse, halka arz fiyatının da altına indi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

18 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da işleme başlayan Kayseri Şeker hisseleri, halka arz fiyatının da altına düştü. Şirket, Mayıs ayının ilk günlerde SPK’dan onay almıştı.

Kayseri Şeker Fabrikası, 6 Mayıs 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay almıştı. Şirketin halka arzına 1 milyon 600 binden fazla yatırımcı katılmıştı. Son zamanlarda halka arzların tavan serisi performansı gösterememesi Kayseri Şeker’i de etkiledi.


HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.


Şirket, 18 Mayıs tarihli ilk işlem gününde aslında seansı tavan açtı. Ancak daha sonra hisseye gelen satış, henüz ilk dakikada devre kesicinin çalışmasına neden oldu. Daha sonra aynı gün içerisinde gelen alışlar, hisseyi yeniden yukarı götürmüş ve tavana yakın bir fiyattan ilk seans kapanmıştı.

KAYSE payları ikinci işlem günü olan 22 Mayıs’ta ise yoğun satışa maruz kaldı. Şirket hisseleri geçtiğimiz günü ise tabana yakın kapatarak düşüşe geçmiş oldu. 23 Mayıs tarihinde de güne düşüşle başlayan KAYSE hisseleri, şu ana kadar %3’lük bir düşüş gösterdi.

Şirket hisseleri, 15,37 TL’yi görerek halka arz fiyatı olan 16,27 TL’nin altına inmiş oldu.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Bakmadan Geçme