Bu şirket, ihale üzerine ihale kazanıyor!

Son zamanların yükselen hissesi FONET, geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu'ndan bedelsiz…

Bu şirket, ihale üzerine ihale kazanıyor!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son zamanların yükselen hissesi FONET, geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bedelsiz sermaye artırımı onayı almıştı. Yüzde 260 oranında bedelsiz pay dağıtacak olan FONET, dev bir ihalede en uygun teklifi verdiğini açıkladı.

Fonet Bilgi Teknolojileri, son zamanlarda borsadaki yükseliş performansına devam ediyor. Şirket, ihale üzerine ihale kazanmasının yanı sıra bedelsiz sermaye artırımı haberi ile de yatırımcıların dikkati çekmişti. Geçtiğimiz haftalarda da peş peşe ihale kazandığını açıklayan Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), 5 Aralık tarihinde bir ihaleye daha katılarak en uygun teklifi verdiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarını bilgilendiren FONET açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şirketimiz 05.12.2023 tarihinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan “36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” ihalesine katılmıştır. Yapılan ihaleye 3 (üç) şirket iştirak etmiş olup 66.286.224,00 TL ile en uygun teklifi firmamız vermiştir.”

BEDELSİZ İÇİN GÜN SAYIYOR

FONET, 1 Aralık tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan %260 oranında bedelsiz sermaye artırımı için onay almıştı. Şirket, bedelsiz sermaye artırımı için gün saymaya başladı. FONET’in bedelsiz sermaye artırımı tarihi ise henüz açıklanmadı.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


 

Bakmadan Geçme