Çan2 Termik bedelsiz ne zaman, CANTE ne zaman bölünecek?

Sermaye Piyasası Kurulu'na bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunan şirketlerden biri de Çan2 Termik A.Ş. oldu. CANTE'nin bedelsiz sermaye artırımı yatırımcıların da araştırma konularının başında geliyor. Çan 2 Termik bedelsiz ne zaman, CANTE ne zaman bölünecek tarihi ne zaman? İşte detaylar…

Çan2 Termik bedelsiz ne zaman, CANTE ne zaman bölünecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son zamanlarda Borsa İstanbul’da işlem gören birçok şirket, bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nun kapısını çaldı. Bu şirketlerden biri de halka arz sonrası gösterdiği yükseliş performansı ile yatırımcılarını mutlu eden Çan 2 Termik A.Ş. oldu.

Şirket, 21 Şubat 2023 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararı ile %150 oranında bedelsiz sermaye artırımına gidileceğini açıkladı. Şirketin söz konusu kararı neticesinde SPK’ya da başvuru iletildi. Alınan bu karara göre CANTE, 320.000.000 TL olan mevcut sermayesini, 1.262.050.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 800.000.000 TL’ye çıkaracak.

Söz konusu bedelsiz sermaye artırımının onaylanması durumunda ise CANTE yatırımcıları, %150 oranında bedelsiz pay sahibi olacak.

CANTE BEDELSİZ NE ZAMAN?

Çan 2 Termik A.Ş.’nin SPK’ya sunduğu başvuru, kuruldan onay bekliyor. Onay gelmesi durumunda CANTE paylarından birkaç gün içerisinde bedelsiz pay alımı başlayacak. CANTE’nin 2023 yılının ikinci çeyreğinde bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Halka arz ve sermaye artırımları hakkında tüm gelişmeleri, mobil uygulamalarımız üzerinden anlık olarak takip etmeniz mümkün.

Aşağıda linkleri bulunan iOS ya da Android uygulamalardan cihazınıza uygun olanı indirin, gelişmeleri kaçırmayın.

Bakmadan Geçme