CANTE'den sermaye artırımı açıklaması!

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Çan 2 Termik A.Ş. (CANTE), tahsisli sermaye artırımı…

CANTE'den sermaye artırımı açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Çan 2 Termik A.Ş. (CANTE), tahsisli sermaye artırımı hakkında açıklamada bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 27 Ekim Cuma günü Çan 2 Termik A.Ş.‘nin tahsisli sermaye artırımına onay vermişti. SPK’dan gelen bu onayın ardından şirketten de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama geldi. CANTE‘den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“08.08.2023 tarihli özel durum açıklamamıza müteakip Sermaye Piyasası Kurulu VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin 13üncü maddesinde belirtilen “Tahsisli Satış” yöntemi ile sermayenin nakden artırılmasına ilişkin karar çerçevesinde düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması amacıyla yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 27.10.2023 tarihli ve 2023/65 sayılı Haftalık Bülteni’nde olumlu karşılanmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili bülteninde de ifade edildiği üzere pay satış fiyatı nominal değerden, Odaş’ın Şirket paylarında 21-27.07.2023 tarihleri arasında yapmış olduğu satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatından düşük olmayacak şekilde ve Borsa İstanbul A.Ş.‘nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde baz fiyat veya söz konusu baz fiyattan yüksek olacak şekilde belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme