CVK Madencilik (CVKMD) halka arz ne zaman, kaç lot verir?

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 30 Mart 2023 tarihinde halka arz için onay alan şirketlerden biri de…

CVK Madencilik (CVKMD) halka arz ne zaman, kaç lot verir?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 30 Mart 2023 tarihinde halka arz için onay alan şirketlerden biri de CVK Madencilik oldu. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar ise söz konusu halka arzın detaylarını internet ortamında araştırıyor. CVK Madencilik halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı, izahname yayınlandı mı, kaç lot verir, hangi bankalar, T1 ve T2 bakiye ile alınır mı, hisse kodu ve hisse fiyatı ne kadar, katılım endeksine uygun mu?

CVK Madencilik, bundan yaklaşık 3 ay önce halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu iletmişti. Şirketin izahnamesinde yer alan bilgiler ile birlikte halka arz detayları da yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. CVK Madencilik’in halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar için oluşturduğumuz halka arz bilgileri haberimizde!

CVK MADENCİLİK NE İŞ YAPAR?

CVK Maden İşletmeleri, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetlerini sürdüren bir firmadır. Şirket, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanması ile dikkat çekiyor.

CVK Maden İşletmeleri, Türkiye’nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üretmeye devam ediyor. Şirket ayrıca, altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam etmektedir.

Bünyesinde 1.200 çalışanı bulunan CVK Maden İşletmeleri, yıllık 200 bin ton krom, 2 bin 500 ton kurşun ve 6 bin 500 ton çinko cevheri ihraç etmektedir. Şirketin İstanbul, Bursa, Balıkesir Çanakkale ve İzmir’de çalışma alanları bulunmaktadır.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzı, SPK tarafından 30 Mart tarihinde onaylandı. CVK Madencilik’in, 3-7 Nisan haftasında halka arz için talep toplaması bekleniyor. Talep toplama tarihleri netleştiğinde takipçilerimize ayrıca duyurulacaktır. Bu bilgileri kaçırmamak için iOS ya da Android uygulamalarımızı cihazınıza yükleyebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Şirketin halka arzında toplam 8.400.000 lot satışa sunulacak. Halka arz işleminde dağıtım ise, yayımlanan taslak izahnameye göre oransal olacak. Ancak dağıtım şekli, onaylı izahname ile birlikte netlik kazanacak. Şirketin halka arz fiyatı 105 TL, hisse kodu ise CVKMD olacak.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Şirket, halka arz gelirinin %30’u ile İşletme sermayesi güçlendirmeyi ve yeni maden ruhsat lisansları alımını planlıyor. Halka arz gelirinin %70’lik kısmı ile de Balıkesir Sarıalan’da bulunan altın madeni sahasında kurulacak üretim tesisinin tamamlanması planlanıyor.

HALKA ARZA HANGİ BANKALARDAN KATILIM SAĞLANIR?

Bu bilgi, onaylı izahnamenin yayımlanması ile birlikte netlik kazanacak. Gelişmeleri kaçırmamak için mobil uygulamamızı cihazınıza yüklemeyi unutmayın.

Bakmadan Geçme