CVK Madencilik'in halka arzında dağıtım şekli değişti!

SPK'nın 30 Mart tarihinde halka arzını onayladığı şirketlerden CVK Madencilik'in taslak izahnamesinde yer alan oransal dağıtım ibaresi değişti. Şirketin halka arzında bireysel yatırımcılar ve şirket çalışanlarına eşit dağıtım uygulanacak. CVK Madencilik halka arz ne zaman, hangi bankalar, eşit dağıtım mı oransal mı? İşte detaylar!

CVK Madencilik'in halka arzında dağıtım şekli değişti!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

CVK Madencilik’in halka arzına, SPK tarafından 30 Mart tarihinde onay verilmişti. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar konu hakkında detayları araştırıyor. Halka arz hakkında en çok merak edilen konulardan biri de dağıtım şeklinin değişip değişmeyeceği konusuydu. Onaylı izahnamenin yayınlanması ile birlikte dağıtım şeklinin değiştiği görüldü. CVK Madencilik’in halka arzında öne çıkan tüm detaylar haberimizde.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZ DETAYLARI

Şirketin halka arzında toplam 8.400.000 lot satışa sunulacak. CVK Madencilik’in halka arzında bireysel yatırımcılara ve şirket çalışanlarına eşit dağıtım uygulanacak. Öte yandan halka arz edilecek payların %70’i bireysel yatırımcılara yapılacak satışlar için tahsis edildi. Halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %20 olacak. CVK Madencilik’in halka arz fiyatı ise 105 TL olarak duyuruldu. Halka arz iskontosu ise %17 olarak açıklandı. Şirketin halka arz büyüklüğü ise 882 milyon TL.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzında talep toplama tarihleri de belli oldu. CVK Madencilik, 6-7 Nisan tarihlerinde aşağıda yer alan banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayacak.

CVK MADENCİLİK HALKA ARZINDA TAHSİSAT ORANLARI

Halka arz edilen 8.400.000 lotun;

5.880.000 lotu (%70) Yurtiçi Bireysel Yatırımcılara,

420.000 lotu (%5) Şirket Çalışanlarına,

1.260.000 lotu (%15) Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılara,

840.000 lotu (%10) Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılara gerçekleştirilecek satışlar için tahsis edildi.

Bakmadan Geçme