Dev iş anlaşması açıklandı, hisse yükselişe geçti!

Borsa İstanbul'da son yılların önde gelen şirketlerinden biri olan Yeo Teknoloji Enerji (YEOTK), 13 Nisan tarihinde yaptığı yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirketten gelen Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimi ile YEOTK hisseleri yükselişe geçti.

Dev iş anlaşması açıklandı, hisse yükselişe geçti!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz sene yükselişi ile yatırımcılarının yüzünü güldüren Yeo Teknoloji, yaptığı iş anlaşmaları ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine 20 milyon dolarlık iş anlaşması açıklayan şirket, 13 Nisan tarihinde de bir anlaşma duyurdu.

Yeo Teknoloji bu kez, Yozgat’ta bulunan 200 dönüm üzerindeki araziye kurulacak Güneş Enerjisi Santrali için anlaşma yapıldığını açıkladı. Konuyla ilgili KAP üzerinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Öztüketim amaçlı güneş enerjisi tesislerinin proje geliştirme ve anahtar teslim kurulum kapsamında, uygun arazilerin bulunması, fizibilitelerin yapılarak ilgili kurumlardan tüm izinlerin alınması, mühendislik çalışmaları ile tüm inşaat, mekanik ve elektrik kurulumlarının yapılması için Yozgat’ta bulunan 200 dönüm üzerindeki araziye kurulacak Güneş Enerjisi Santrali (GES) için bir müşterimiz ile 17.955.000 USD + KDV bedelli sözleşme üzerinde mutabık kalınmıştır. Firmamız ve müşterimiz tarafından yürütülecek yasal izin süreçlerinin tamamlanması akabinde sözleşme imzalanacaktır.”

KAP BİLDİRİMİ HİSSELERİ YÜKSELTTİ

Gelen bu KAP açıklamasının ardından geçtiğimiz günki seansı düşüşle kapatan YEOTK hissesi yükselişe geçti. Saat 13.50 itibariyle gün içinde en yüksek 72,95 TL fiyatı gören YEOTK hissesi şu anda ise 70,90 TL fiyattan işlem görüyor. YEOTK geçtiğimiz günü ise 68,70 TL fiyattan kapatmıştı.

Bakmadan Geçme