Eksun Gıda halka arz için başvuruda bulundu

Gıda sektörünün önde gelen firmalarından biri daha halka arz hazırlıklarına başladı. Eksun Gıda halka arz ne zaman?

Eksun Gıda halka arz için başvuruda bulundu
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gıda sektörünün önde gelen firmalarından biri daha halka arz hazırlıklarına başladı. Eksun Gıda, halka arz için düğmeye bastı ve Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu iletti. İşte Eksun Gıda’nın halka arzına ilişkin detaylar…

Eksun Gıda, halka arzda ilk adımı attı. Şirket, Yapı Kredi Yatırım liderliğinde halka arz başvurusunu SPK’ya iletti. Size, şirket hakkında kısaca bilgi verdikten sonra halka arza ilişkin detayları da aktarmaya çalışacağız.

EKSUN GIDA NE İŞ YAPAR?

Eksun Gıda, 1996 yılında faaliyete geçmiştir. Şirket, bünyesinde Sinangil markasını da barındırmaktadır. Eksun Gıda’nın 2’si Tekirdağ’da, 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikası bulunmaktadır. 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Eksun Gıda, aynı zamanda glütensiz ürünler de üretmektedir.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretimine devam ediyor.

EKSUN GIDA HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, yayımlanan taslak izahnamede yer alan bilgilere göre toplam 15.042.502 TL nominal değerli payı halka arza konu edecek. Oransal dağıtımın uygulanacağı halka arzın fiyatı ise henüz paylaşılmadı. Ayrıca, yatırımcı grubu bazında tahsisat oranları da netleşmeyen bir diğer bilgi. Detaylar netleştikçe içeriklerimiz güncellenecektir.

EKSUN GIDA, HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Şirket, halka arz gelirinin kullanım yerlerini 4 ana kalemde açıklamış. Yapılan açıklamaya göre Eksun Gıda; rüzgâr enerji santrali yatırımı, un silosu yatırımı, tesis, makine ve cihaz yatırımı ve işletme sermayesini artırmayı planlıyor.

EKSUN GIDA HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzına dair gelişmeler, SPK onayının ardından netleşecek.

Bakmadan Geçme