Eksun Gıda halka arz sonuçları neden açıklanmadı, ne zaman açıklanacak?

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan halka arz onayı almasının ardından talep toplama işlemlerini…

Eksun Gıda halka arz sonuçları neden açıklanmadı, ne zaman açıklanacak?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz onayı almasının ardından talep toplama işlemlerini gerçekleştiren Eksun Gıda’nın halka arz sonuçları büyük merak konusu oldu. Yatırımcılar, şirketin halka arz sonuçları ile birlikte Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarihi araştırıyor. Eksun Gıda halka arz sonuçları neden açıklanmadı, ne zaman açıklanacak?

Sermaye Piyasası Kurulu, 9 Mart 2023 tarihinde yayımlanan haftalık bültende Eksun Gıda’nın halka arzına onay vermişti. Şirket, SPK onayının ardından 15-16-17 Mart tarihlerinde talep toplanacağı duyurmuştu. Biz de Eksun Gıda’nın halka arzına ilişkin tüm detayları, gerek web sitemizden gerekse mobil uygulamalarımızdan yatırımcılara duyurmuştuk.

Eksun Gıda’nın halka arzında talep toplama işlemleri, 17 Mart Cuma günü tamamlandı. Şirketin halka arzında dağıtım şekli bireysel yatırımcılara eşit, kurumsal yatırımcılara ise oransal olduğundan lot dağıtımı Cuma günü gerçekleşmedi.

Ancak, Eksun Gıda’nın halka arzına ilişkin sonuçların 20 Mart Pazartesi günü sabah saatlerinde açıklanması bekleniyor. Biz de takipçilerimize, muhtemel 20 Mart tarihini işaret etmiş ve belirttiğimiz saatlerde açıklanmasını beklediğimizi aktarmıştık. Ancak beklenen olmadı ve ne şirket ne de halka arzda lider kurum olan Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş., halka arz sonuçları 20 Mart tarihinde açıklamadı. Yatırımcıların büyük merak ettiği konu, internet ortamında ve sosyal medya platformlarında da tartışılmaya başladı.

EKSUN GIDA HALKA ARZ SONUÇLARI NEDEN AÇIKLANMADI?

Eksun Gıda’nın halka arz sonuçlarının neden açıklanmadığı, yatırımcılar tarafından yoğun bir ilgiyle araştırılmaya başladı. Bu soruya şu şekilde yanıt vermek mümkün. Halka arzlarda özellikle oransal dağıtım yöntemini uygulayan şirketler, talep toplama işlemlerinin bitmesinin ardından 1-2 iş günü içerisinde sonuçları açıklıyor. Biz de Eksun Gıda’nın halka arz sonuçlarının bu sebepten gecikmiş olabileceğini düşünüyor.

EKSUN GIDA HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Halka arz sonuçlarının 21 Mart Salı günü mesai saatleri içerisinde açıklanacağını tahmin ediyoruz.Aşağıda yer alan linklerden cihazınıza uygun olan mobil uygulamamızı indirin.

Halka arz sonuçları açıklandığında ilk siz haberdar olun. Tüm halka arz detaylarını, anlık bildirimlerle takipçilerimize duyuruyoruz.

iOS uygulamamızı indirmek için tıklayın

ya da

Android uygulamamızı indirmek için tıklayın


Bakmadan Geçme