Enerji devi yeni şirket kuracağını açıkladı!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden CW Enerji, yeni şirket kuracağını açıkladı. İşte detaylar!…

Enerji devi yeni şirket kuracağını açıkladı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden CW Enerji, yeni şirket kuracağını açıkladı. İşte detaylar!

Mayıs ayında halka arz edilerek Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan CW Enerji, yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde rekor bedelli iş anlaşmalarına da imza atan CW Enerji, bu kez yeni bir şirket kuracağını kamuoyu ve yatırımcılarla paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan CW Enerji, şirketin ismini ise CW Energy USA, INC. şeklinde duyurdu.

CW Enerji’den yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 19 Ekim 2023 tarihinde; Şirketimizin, fotovoltaik enerji üretim sektöründe fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek CW Energy USA, Inc. unvanlı, yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TÜM CW ENERJİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINYASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme