Enerji devinden 5,55 milyon dolarlık iş anlaşması!

Borsa İstanbul'da işlem gören enerji sektörünün lider firması, yeni iş anlaşması açıkladı. Yapılan…

Enerji devinden 5,55 milyon dolarlık iş anlaşması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören enerji sektörünün lider firması, yeni iş anlaşması açıkladı. Yapılan açıklamada iş anlaşması bedelinin 5,55 milyon dolar olduğu belirtildi.

2023 yılında halka arz edilen enerji şirketlerinden biri olan CW Enerji, rekor iş anlaşmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz gün satış kanalları ile 1,17 milyar TL’lik sözleşme imzaladığını açıklayan CW Enerji (CWENE) bu kez de Sütaş ile bir sözleşmeye imza attı.

Şirket, Sütaş ile yapılan açıklamanın güneş enerjisi santrali kurulumu çerçevesinde olduğunu ve anlaşma bedelinin ise 5,55 milyon dolar olduğunu belirtti.

CW Enerji’den yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz ile müşterimiz Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. arasında, güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirilmek amacıyla toplam 9250 kWe gücünde KDV hariç toplam 5.550.000,00 USD (BeşmilyonbeşyüzellibinAmerikandoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 160.266.240,00 TL’dir.) tutarında olmak üzere iki ayrı sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu projelerin, 2024 yılı ikinci çeyreğin sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme