Europower Enerji yeni iş anlaşmasını duyurdu

20 Nisan tarihinde payları Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Europower Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni iş anlaşması açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, 2 sözleşme imzalanacağı ve sözleşmelerin toplam bedellerinin 3 milyon 455 bin dolar olduğu belirtildi.

Europower Enerji yeni iş anlaşmasını duyurdu
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Girişim Elektrik’in iştiraklerinden biri olan Europower Enerji’de tavan serisi devam ediyor. 20 Nisan tarihinde borsada işleme başlayan şirket payları, 25 Nisan tarihinde ise 3. tavanını yaptı.

EUPWR paylarında tavan serisi devam ederken bir de iş anlaşması duyurusu geldi. Şirketin Kamuoyu Aydınlat Platformu üzerinden yaptığı duyuruda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz, TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ile 25/04/2023 (bugün) tarihinde ‘‘HAVA HÜCRE&TRAFO MERKEZİ ÇERÇEVE ALT ALIMI İŞLERİ” için 2 (iki) sözleşme imzalayacaktır. Sözleşmelerin toplam bedeli vergiler hariç 3.455.000, -USD’dir. (Üçmilyondörtyüzellibeşbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile 2 sözleşmenin bedelleri toplamı vergiler hariç 67.130.650, -TL’dir.)”

Europower Enerji’nin halka edilen payları 40,60 TL fiyattan satışa sunulmuştu. EUPWR, 25 Nisan tarihinde 3. tavanını yaparak 54 TL’ye yükseldi. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılar ise yüzde 30’a yakın kâr elde etmiş oldu.

Bakmadan Geçme