Europower'dan yatırımcıları heyecanlandıran KAP açıklaması!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden Europower Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir…

Europower'dan yatırımcıları heyecanlandıran KAP açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Europower Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen ihalede, en avantajı fiyatın verildiği duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde halka arz olan şirketlerden Europower Enerji, borsaya hızlı bir giriş yaptı. Hisseleri, halka arzın ardından %100’e yakın yükselen Europower, bu kez yaptığı KAP açıklamaları ile yatırımcılarını heyecanlandırıyor.

Şirket, 4 Mayıs tarihinde KAP’tan bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamada, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından gerçekleştirilen ihalede teklif konusunda birinci olunduğu duyuruldu.

Europower’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 04/05/2023 tarihinde gerçekleştirilen, 2023/290730 ihale kayıt numaralı ‘‘TOPLAM 1150 ADET AYIRICI, TOPRAK BIÇAĞI VE YEDEK MALZEMELERİ ALIM İŞİ” konulu ihaleye katılmış ve ‘‘450 ADET 170KV AYIRICI VE YEDEK MALZEMELERİ” kısmında en avantajlı fiyatı vererek 1. olmuştur. İhale baz bedeli 93.682.440, -TL’dir. (Doksanüçmilyonaltıyüzseksenikibindörtyüzkırk, Türk Lirası) İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.”


Bakmadan Geçme