Gelen karar sonrası hisse taban fiyata düştü!

Son zamanlarda sert iniş çıkışlara imza atan FONET hisseleri hakkında şok karar açıklanmıştı. Borsa İstanbul tarafından tek fiyat cezasına çarptırılan FONET, ilk seansında taban fiyata düştü.

Gelen karar sonrası hisse taban fiyata düştü!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören teknoloji şirketlerinden Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), yılının en çok konuşulan şirketlerinden biri oldu. Kısa zamanda %800’ün üzerinde yükseliş kaydeden FONET payları, daha sonra ise tepe fiyattan %70’ye yakın düşüş göstermişti. FONET yeniden yükseliş grafiği yakalayıp sert yükselişler gösterince Borsa İstanbul’un radarına girdi. Daha önce 3 farklı yasak uygulanacak hisseye son olarak tek fiyat cezasının getirilmesi kararlaştırılmıştı. Borsa İstanbul’dan gelen bu karar sonrası ilk seansta FONET payları taban fiyata geriledi.

HİSSE TABAN FİYATA DÜŞTÜ!

27 Mart tarihinde 19,10 TL’ye kadar gerileyen FONET payları, daha sonraki seanslarda yükselmişti. Hisse, 5 Nisan Cuma günü ise 31,10 TL’den kapanış yaptı. Borsa İstanbul’dan gelen tek fiyat kararının ardından taban fiyata gerileyen FONET, 27,90 TL’ye düştü.

Gelen karar sonrası hisse taban fiyata düştü!

7 MAYIS’TA BİTİYOR!

5 Nisan tarihli seans kapanışının ardından açıklamada bulunan Borsa İstanbul, FONET paylarının 7 Mayıs seans sonuna kadar tek fiyatta işlem göreceğini açıklamıştı. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FONET.E payları 08/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.” ifadelerine yer verildi.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme