GESAN'dan 2 dev iş anlaşması daha!

Girişim Elektrik'in sermaye artırımı onayının ardından yaptığı iş anlaşmaları da peş peşe geldi. Şirket, 3 Nisan tarihinde 2 yeni iş anlaşmasının duyurusunu Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptı.

GESAN'dan 2 dev iş anlaşması daha!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son 1 yılın adından en çok söz ettiren firmalarının başında gelen Girişim Elektrik, geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bedelsiz sermaye artırımı için onay almıştı. Şirket, gelen bu haberin ardından yeni haftanın ilk seansına da 2 yeni iş anlaşması ile başladı.

Şirketten yapılan ilk açıklamada, Pado Dondurma ile iş anlaşması yapıldığı ve söz konusu anlaşmada firmanın Erzurum’daki arazisine Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılacağı aktarıldı. GESAN’dan yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi:

“Şirketimiz, PADO DONDURMA UNLU MAM. YEMEK ÜRETİMİ ORG. HİZ. TURZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile Erzurum’da bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 1.649.623, -USD’dir. (Birmilyonaltıyüzkırkdokuzbinaltıyüzyirmiüç, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 31.672.760, -TL)”

İKİNCİ İŞ ANLAŞMASI

Bir başka iş anlaşmasını da KAP’tan duyuran Girişim Elektrik, yaptığı KAP bildiriminde şu ifadelere yer verdi:

“Şirketimiz, AÇILIM EĞİTİM VE ÖĞRETİM YAPI SAN. VE TİC. A.Ş. ile Kırıkkale İli Karakeçili İlçesinde bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5.1.h maddesi kapsamında Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 834.139, -USD’dir. (Sekizyüzotuzdörtbinyüzotuzdokuz, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 16.015.465, -TL)”

Bakmadan Geçme