Gıda şirketinden yüzde 800 oranında dev bedelsiz!

Borsa İstanbul'da işlem gören gıda şirketi, yüzde 800 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Kervan Gıda (KRVGD) bedelsiz ne zaman? İşte detaylar!

Gıda şirketinden yüzde 800 oranında dev bedelsiz!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasının önde gelen gıda şirketlerinden Kervan Gıda (KRVGD), yatırımcıları heyecanlandıran bir karar açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada %800 bedelsiz sermaye artırımı için yönetim kurulu kararı alındığını belirtti. Kervan Gıda’nın bedelsiz sermaye artırımı detayları da aynı duyuruda paylaşıldı.

KERVAN GIDA BEDELSİZ NE ZAMAN?

Kervan Gıda, 29 Mayıs tarihinde %800 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı açıkladı. Şirketin 2024 yılı içerisinde bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi bekleniyor.

KERVAN GIDA NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Kervan Gıda’nın bedelsiz sermaye artırımına onay alması halinde hisselerinde bölünmeye gidilecek. Şirketin hisse fiyatı 9’a bölünecek. KRVGD hissesine sahip olan yatırımcılara da %800 oranında bedelsiz pay dağıtımı gerçekleştirilecek. Kervan Gıda’nın bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alması gerekiyor.

KERVAN GIDA BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI DETAYLARI!

Kervan Gıda, 240.000.000 TL olan sermayesini %800 oranında bedelsiz artırarak 2.160.000.000 TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirket, bedelsiz sermaye artırımına kullanılacak olan 1.920.000.000 TL’nin 856.155.000 TL’sini özsermaye enflasyon düzeltme farkları kaleminden, 1.063.845.000 TL’sini de emisyon primi kaleminden karşılayacak.

Gıda şirketinden yüzde 800 oranında dev bedelsiz!

Kaynak: KAP


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme