Gıpta Ofis halka arz sonuçları, kaç lot verdi? Borsada ne zaman işlem görecek?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 31 Ağustos tarihinde Gıpta Ofis'in halka arzına onay vermişti…

Gıpta Ofis halka arz sonuçları, kaç lot verdi? Borsada ne zaman işlem görecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 31 Ağustos tarihinde Gıpta Ofis’in halka arzına onay vermişti. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılar, Gıpta Ofis’in halka arz sonuçlarını araştırıyor. Gıpta Ofis halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? GIPTA kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

SPK’dan halka arz onayı alan Gıpta Ofis, talep toplama işlemlerini tamamladı. Şirketin halka arzında toplam 40.000.000 lot satışa sunuldu. Halka arz fiyatı 20,90 TL ve hisse kodu da GIPTA olarak açıklanmıştı.

Şirketin halka arzında dağıtım yöntemi ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım şeklinde duyuruldu. GIPTA‘nın halka arz sonrası halka açıklık oranı da %30,30 olacak. Öte yandan şirket, bireysel yatırımcılara lotların %70’ini yani 28.000.000 adedini ayırmıştı.

GIPTA OFİS HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

“Gıpta Ofis Kırtasiye Ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş.’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle, 6 – 7 - 8 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Halka arzda birim fiyat 20,90 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 40.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiş; buna göre halka arz büyüklüğü 836.000.000 TL olmuştur.

Halka arzda; Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 5,18 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ise yaklaşık 11,36 katı oranında talep gelmiştir.

Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım bilgisi yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda yer almaktadır.”

Haber

HALKA ARZ iOS UYGULAMA LİNKİ

HALKA ARZ ANDROID UYGULAMA LİNKİ

GIPTA OFİS KAÇ LOT VERDİ?

Şirketin halka arzına katılan bireysel yatırımcılara, 8-9 lot dağıtıldığı tahmin ediliyor.

GIPTA OFİS BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Gıpta Ofis’in halka arz edilen paylarının 13 ya da 14 Eylül tarihinde Borsa İstanbul’da işleme başlaması bekleniyor.

Bakmadan Geçme