Grainturk (GRTRK) halka arz ne zaman, kaç lot verir?

Sermaye Piyasası Kurulu'nun halka arzına onay verdiği şirketlerden Graınturk Tarım'ın talep toplama…

Grainturk (GRTRK) halka arz ne zaman, kaç lot verir?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arzına onay verdiği şirketlerden Graınturk Tarım’ın talep toplama tarihleri belli oldu. Grainturk halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı, katılım endeksine uygun mu, kaç lot verir? GRTRK halka arz hangi bankalar, T1 ve T2 bakiye ile alınır mı? İşte tüm detaylar!

Graınturk Tarım’ın halka arzına, SPK tarafından onay verilmişti. Şirket, onay alınmasının ardından ise talep toplama tarihlerini açıkladı. Yatırımcıların bu halka azda bilmesi gereken tüm önemli detayları haberimizde derledik. İşte Graınturk halka arzında öne çıkan önemli detaylar!

GRAINTURK TARIM NE İŞ YAPAR?

Graınturk Tarım A.Ş. 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, ulusal ve uluslararası platformda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’ yi bünyesine katmış ve böylece İstanbul Levent’ te bulunan ofis, Hatay Kırıkhan, Aydın Germencik’ te bulunan fabrikalar, tesisler ve deneyimli kadrosu ile sektörde rekabet gücünü arttırmıştır.

GRAINTURK HALKA ARZ TARİHİ NE ZAMAN?

Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden talep toplama tarihlerini açıkladı. Graınturk Tarım, 18-19 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemlerini gerçekleştirecek.

GRAINTURK HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, GRTRK işlem kodu ile halka arz olacak ve Borsa İstanbul’da bu kod ile işlem görecek. Halka arzda dağıtım ise tamamen eşit dağıtım olacak. Öte yandan halka arz iskontosu %20 ve halka arz sonrası halka açıklık oranı da %20 olacak. Şirketin halka arzında fiyat ise 17,6 TL olarak açıklandı. Graınturk Tarım’ın halka arz büyüklüğü ise 440.000.000 TL olacak.

GRAINTURK HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Şirketin halka arzında toplam 25.000.000 lot satışa sunulacak. Bu lotların tamamı eşit dağıtım şeklide dağıtılacak. Halka arza tahmini olarak 1 milyon 750 bin yatırımcı katılırsa, her bir yatırımcıya tahmini olarak 15 lot düşecektir. Bu durumda da halka arza katılım için 264 TL yeterli olacaktır. Bu veri yalnızca tahmindir. Halka arza katılım daha yüksek ya da düşük olabilir.

HALKA ARZ GEL İRİ NEREDE KULLANILACAK?

%55 ila %60‘ının işletme sermayesi ihtiyacının finanse edilmesi kapsamında,

%40 ila %45‘inin planlanan yeşil enerji yatırımlarının finanse edilmesi kapsamında kullanılmasına karar verilmiştir.

İhtiyaç duyulması halinde yukarıda ifade edilen fon kullanım kalemleri arasında %10 kadar geçiş yapılabilmesine karar verilmiştir.

GRAINTURK HALKA ARZINA HANGİ BANKALARDAN KATILIM SAĞLANABİLİR?

Tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden halka arza katılım sağlanabilir.


Bakmadan Geçme