Graintürk Tarım borsa işlem tarihi belli oldu

18-19 Nisan tarihlerinde halka arz için talep toplama işlemlerini gerçekleştiren Graintürk Tarım'ın…

Graintürk Tarım borsa işlem tarihi belli oldu
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

18-19 Nisan tarihlerinde halka arz için talep toplama işlemlerini gerçekleştiren Graintürk Tarım’ın borsada işleme başlayacağı tarih belli oldu. GRTRK ne zaman işleme başlayacak? İşte detaylar…

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nun halka arzına onay verdiği şirketlerden Graintürk Tarım A.Ş., 18-19 Nisan tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirmişti.

Şirketin halka arzında fiyat 17,6 TL olarak açıklanmış dağıtım şekli ise eşit dağıtım olarak duyurulmuştu. Graintürk Tarım’ın halka arzına katılan yatırımcıların hesaplarına, 19 Nisan tarihinde lotlar dağıtılmıştı.

Öte yandan halka arza katılan yatırımcılara maksimum 22 lot dağıtıldı ve halka arz sonuçları da bu sabah saatlerinde duyuldu. Halka arz sonuçlarının ardından Graintürk Tarım’ın Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih de merakla bekleniyordu.

Söz konusu açıklama, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapıldı. Graintürk Tarım’ın halka arz edilen paylarının Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih, 26 Nisan olarak açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Graınturk Tarım A.Ş.‘nin (Şirket) 25.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 125.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 26/04/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 17,60 TL/pay baz fiyat, “GRTRK.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”


Bakmadan Geçme