Graintürk Tarım (GRTRK) borsada ne zaman işleme başlar?

Bayram öncesi halka arzda talep toplama işlemlerini tamamlayan Graintürk Tarım'ın borsada işlem göreceği tarih merak ediliyor. Graintürk Tarım halka arz borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak, kaç lot verdi, halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak?

Graintürk Tarım (GRTRK) borsada ne zaman işleme başlar?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

GrainTürk Tarım’ın halka arzı, 13 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı. Şirket, SPK onayının ardından 18-19 Nisan tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayarak halka arzı tamamladı.

GrainTürk Tarım’ın halka arzında fiyat 17,6 TL iken halka arz büyüklüğü ise 440 milyon TL oldu. Tamamen eşit dağıtım olan halka arzda, yatırımcılar tarafından talep edilen lotlar, portföylere yansıtıldı. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılara en fazla 22 lot dağıtıldı.

Talep toplama işlemlerinin ardından ise Graintürk Tarım’ın halka arz sonuçları ve borsada işleme başlayacağı tarih merak konusu oldu.

GRAİNTÜRK TARIM HALKA ARZ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Şirketin halka arzına dair nihai sonuçlar henüz açıklanmadı. Sonuçların, 24 Nisan Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

Bu bilgi, uygulamalarımız üzerinden anlık bildirimle paylaşılacaktır. Detayları kaçırmamak için sayfanın en altında linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın.

GRAİNTÜRK TARIM NE ZAMAN İŞLEME BAŞLAYACAK?

Şirketin halka arz sonuçları ile birlikte halka arz edilen GRTRK paylarının 26 Nisan Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlememe başlaması bekleniyor.

Bakmadan Geçme