Halka arz fiyatı ya da altında işlem gören 7 hisse senedi!

Son zamanlarda Borsa İstanbul hisselerinde görülen genel düşüş, halka arz şirketleri de etkiledi…

Halka arz fiyatı ya da altında işlem gören 7 hisse senedi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son zamanlarda Borsa İstanbul hisselerinde görülen genel düşüş, halka arz şirketleri de etkiledi. Birçok hisse ise halka arz fiyatına kadar indi. Hatta bazı şirketlerin hisseleri, halka arz fiyatının da altında işlem görüyor.

Borsa İstanbul’da bazı hisselerde düşüş sürerken özellikle yeni halka arz olan şirketlerde de performans beklentileri karşılamadı. Son iki halka arz olan Kayseri Şeker (KAYSE) halka arz fiyatının altında işlem görürken Bien Yapı da (BIENY) halka arz fiyatının üzerine çok çıkamadı.

2022 yılında halka arz olan bazı şirket hisseleri de halka arzın ardından yükselse de son zamanlarda arz fiyatına kadar geriledi. Bu hisseler ise şu şekilde:

  • Platform Turizm (PLTUR)

Platform Turizm hisseleri (PLTUR), 14 Aralık 2022 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirketin hisseleri, 9,10 TL fiyattan halka arz edildi. İşlem görmeye başlamanın ardından 21,42 TL’ye kadar yükselen PLTUR hisseleri, şu sıralar halka arz fiyatına yakın olan 9,80 TL fiyatlardan işlem görüyor.

  • Göknur Gıda (GOKNR)

Göknur Gıda hisseleri (GOKNR), 9 Mart 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirket hisselerinin halka arzı için belirlenen fiyat ise 11 TL idi. GOKNR hisseleri, halka arzın ardından 26,38 TL fiyata kadar yükseldi. Ancak hisse fiyatı halka arza kadar geriledi ve GOKNR hisseleri 11,26 TL’den işlem görüyor.

  • Graintürk Tarım (GRTRK)

Graintürk Tarım hisseleri (GRTRK), 26 Nisan 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirket hisselerinin halka arz fiyatı ise 17,60 TL olarak açıklanmıştı. GRTRK, 32,20 TL fiyata kadar yükseldikten sonra halka arz fiyatının da altına geriledi. Şirket hisseleri bugün 16,13 TL fiyattan işlem görüyor.

  • Büyük Şefler Gıda (BIGCH)

Büyük Şefler Gıda hisseleri (BIGCH), 10 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirket hisseleri beklenen tavan serisini yakalayamadı. Halka arz fiyatı 22,50 TL olan şirket hisseleri işlem tarihinden bu yana ise en yüksek 25,74 TL fiyatı gördü. BIGCH bugün ise 21,70 TL’den işlem görüyor.

  • Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE)

Akfen Yenilenebilir Enerji hisseleri (AKFYE), 16 Mart 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Halka arz fiyatı 9,80 TL olan şirket hisseleri işlem tarihinden sonra en yüksek 23,78 TL fiyatı gördü. Daha sonra düşüşe geçen AKFYE hisseleri halka arz fiyatının altına da indikten sonra 10,15 TL’ye kadar yükseldi. Şirket bugünlerde bu fiyattan işlem görüyor.

  • Kayseri Şeker (KAYSE)

Kayseri Şeker hisseleri (KAYSE), 18 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. KAYSE halka arz fiyatı 16,27 TL ve işlem tarihinden sonra gördüğü en yüksek fiyat ise 17,89 TL olarak dikkat çekiyor. Halka arzın hemen ardından d üşüşe geçen şirket hisseleri, bugünlerde halka arz fiyatının da altında. KAYSE, 26 Mayıs tarihinde 15,35 TL fiyatlardan işlem görüyor.

  • Bien Yapı (BIENY)

Kayseri Şeker ile aynı tarihinde Borsa İstanbul’da işleme başlayan Bien Yapı hisseleri (BIENY), halka arz fiyatı 42,80 TL olan bir hisse. Şirket hisseleri halka arzların son zamanlardaki modasına uyarak tavan serisi yakalayamadı. İşlem tarihinin ardından en yüksek 45,48 TL fiyatı gören BIENY, bugün ise 43,06 TL fiyattan işlem görüyor.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bakmadan Geçme