Kayseri Şeker halka arz ne zaman, kaç lot verir, eşit mi oransal mı?

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., halka arz için başvuruda bulundu. Şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgiler netleşti. KAYSE halka arz ne zaman?

Kayseri Şeker halka arz ne zaman, kaç lot verir, eşit mi oransal mı?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., halka arz için başvuruda bulundu. Şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgileri yatırımcılar için derledik. Kayseri Şeker halka arz ne zaman, kaç lot verir, eşit mi oransal mı, T1 ve T2 bakiye ile alınır mı, katılım endeksine uygun mu, hangi bankalar, hisse fiyatı ne kadar?

Kayseri’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Gedik Yatırım liderliğinde halka arz başvurusu yaptı. Yatırımcılar tarafından dikkat çeken şirketlerden Kayseri Şeker’in halka arzında öne çıkan detaylar haberimizde.

KAYSERİ ŞEKER NE İŞ YAPAR?

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., 1955 yılında kurulan ver yarım asrı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden köklü şirketlerden biridir. Çiftçiden temin edilen şeker pancarından şeker üreten şirket, bünyesinde aynı zamanda Turhal Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Şeker fabrikasını da bulundurmaktadır.

KAYSERİ ŞEKER HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, halka arza toplam 106.000.000 adet nominal değerli payı konu edecek. Halka arz fiyatının onay sonrası netleşeceği Kayseri Şeker, dağıtım şeklini ise oransal dağıtım olarak belirledi. Şirketin borsada işlem göreceği işlem kodunun ise KAYSE olması bekleniyor. Kayseri Şeker’in halka arz sonrası dolaşımdaki pay miktarı ise %15,01 olacak.

KAYSERİ ŞEKER HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzında taslak izahname yayımlandı. Kayseri Şeker’in, 2023 yılının ikinci çeyreğinde halka arz olması bekleniyor. Gelişmeleri kaçırmamak için mobil iOS ya da Android mobil uygulamamızı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

KAYSERİ ŞEKER HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Şirket, halka arz edilecek olan toplam 106.000.000 TL nominal değerli paydan elde edilecek geliri, şu alanlarda kullanmayı planlıyor:

AR-GE: %10-15

İşletme Sermayesi: %55-60

Güneş Enerji Santrali Yatırımı: %15-20

Entegrasyon ve Modernizasyon Yatırımları: %20-25

Kayseri Şeker’in halka arzında yetkili banka ve aracı kurumlar ise SPK onaylı izahnamenin yayınlanması ile birlikte netlik kazanacak.

Bakmadan Geçme