Kayseri Şeker (KAYSE) borsa işlem tarihi belli oldu

Kayseri Şeker Fabrikası'nın halka arzı tamamlandı. Şirket, gün içerisinde açıkladığı halka arz…

Kayseri Şeker (KAYSE) borsa işlem tarihi belli oldu
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Şeker Fabrikası’nın halka arzı tamamlandı. Şirket, gün içerisinde açıkladığı halka arz sonuçlarının ardından işlem tarihini de duyurdu. KAYSE borsada ne zaman işlem görecek?

Sermaye Piyasası Kurulu, 6 Mayıs tarihinde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin halka arzına onay vermişti. Daha sonra şirket, 10-11-12 Mayıs tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., gün içerisinde halka arz sonuçlarını açıkladı. Şirketin halka arzına toplam 1 milyon 619 bin 459 yatırımcıdan talep geldi. Halka arza katılan bireysel yatırımcı sayısı ise 1 milyon 618 bin 666 oldu. Şirketin halka arz büyüklüğü ise 1 milyar 724 milyon 620 bin lira olarak açıklandı.

Kayseri Şeker, halka arz sonuçlarının ardından halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işleme başlama tarihini de duyurdu. Yapılan açıklamaya göre KAYSE payları, 18 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.

ŞİRKETTEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.‘nin (Şirket) 106.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 706.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 18/05/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 16,27 TL/pay baz fiyat, “KAYSE.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”


Bakmadan Geçme